Vnitřní řád

VNITŘNÍ ŘÁD

kynologického cvičiště základní kynologické organizace ČKS
číslo 396 MOCHOV

Kynologické cvičiště základní kynologické organizace ČKS a jeho zařízení slouží k zájmové a sportovní kynologické činnosti - chovatelství a sportovnímu výcviku ve smyslu stanov ČKS.

Účelem toho vnitřního řádu je sjednotit práva a povinnosti členů základní kynologické organizace ČKS, jejich chování a vystupování na veřejnosti, při prezentaci základní kynologické organizace ČKS.

Vnitřní řád kynologického cvičiště byl zpracován z potřeby obeznámit zejména nové členy, klienty a hosty se zvyklostmi a podmínkami, za kterých může kynologické cvičiště fungovat bez konfliktů.

Každý má stejné právo na používání výcvikového prostoru, výcvikových pomůcek a překážek, nikdo nemůže nikoho omezovat ve výcviku, ale zároveň každý bude ohleduplný k ostatním.

Účastní se organizovaných brigád za účelem údržby a zvelebení kynologického cvičiště.

Článek číslo I.

Úvod

1. Na kynologické cvičiště základní kynologické organizace ČKS číslo 396 MOCHOV mají se psem přístup pouze členové základní kynologické organizace ČKS číslo 396 MOCHOV, hostující a účastnici kurzu.

2. Osoby, které jsou na kynologickém cvičišti jako hosté některého člena základní kynologické organizace ČKS číslo 396 MOCHOV, musí být poučeny hostitelem o řádu cvičiště a o tom, že dráždění či hlazení cizích psů bez souhlasu jejich majitelů je zakázáno a může být příčinou zakázání vstupu těchto osob do prostor kynologického cvičiště. Pohyb hostů je zakázán v prostoru odkládacích kotců.

3. Za chování svých hostů a škody jimi způsobené, stejně jako úrazy jim vzniklé, plně odpovídá člen, jehož jsou hosty.

4. Porušení zásad tohoto vnitřního nařízení bude řešeno výborem základní kynologické organizace ČKS, v případě závažného přestupku členskou schůzí (mimořádnou členskou schůzí) základní kynologické organizace ČKS. Do vyřešení přestupku bude provinilci pozastavena činnost.

5. Děti (do 15 let) se mohou na kynologickém cvičišti pohybovat pouze v doprovodu dospělé osoby. Pokud si člen základní kynologické organizace nezajistí hlídání osoby mladší 15 let, nemůže se zúčastnit výcviku.

6. V celém areálu kynologického cvičiště platí přísný zákaz kouření a rozdělávání ohně mimo vyhrazené prostory.

7. Parkování vozidel je možné na pozemní komunikaci před vjezdem na kynologické cvičiště nebo se souhlasem předsedy základní kynologické organizace ČKS, případně vedoucího výcviku na vyhrazeném prostoru kynologického cvičiště.


Článek číslo II.

Povinnosti psovoda se psem (psy) na kynologickém cvičišti

1. Na kynologické cvičiště mají přístup pouze psi zdraví, kteří nejeví známky nemoci, s řádně upravenou srstí a výstrojí neohrožující bezpečnost okolí. Psi musí být očkovaní proti vzteklině, psince, infekční hepatitidě a parvoviróze.

2. Při jakémkoliv podezření na nemoc si psovod psa okamžitě odebere z kynologického cvičiště, provede desinfekci kotce a o nemoci informuje vedoucího výcviku (výbor základní kynologické organizace ČKS).

3. Háravé feny mají na cvičiště přístup pouze po dohodě s vedoucím výcviku.

4. Během pobytu na kynologickém cvičišti je nutné zajistit psy proti zbytečnému štěkání, to znamená neuvazovat štěkající psy, ale použít po dohodě s vedoucím výcviku odkládací boxy, popřípadě umístit psa v autě, v přívěsu apod.

5. Je zakázáno přivazovat psy k oplocení areálu, k překážkám, k lavičkám a ke stromům, nebo nechávat psy nezajištěné a bez dozoru.

6. Volné pobíhání psů po cvičišti je možné pouze s vyvenčeným psem před započetím nebo po ukončení výcviku a vždy pod dozorem psovoda (majitele) a pouze se souhlasem vedoucího výcviku. Volně pobíhající psi nesmějí narušovat výcvik ostatních. Psi nemusí být opatřeni náhubkem, pokud nepředstavují riziko zranění pro ostatní psy nebo osoby.

7. U agresivních je nutné používání náhubků. U úvazných kolíků jsou psi upoutáni vždy s náhubkem.

8. Za veškeré škody způsobené psem odpovídá psovod, a to i během nácviku obran.

9. Pokud dojde k náhodnému vyvenčení jeho psa v prostoru kynologického cvičiště, je povinen exkrementy ihned uklidit.

10. K nácviku obran jsou zváni kvalifikovaní figuranti a jejich práce je prováděna za úplatu dohodou. Tréninky obrany se organizují individuálně, mimo dobu určenou pro výcvik poslušnosti a ostatních kynologických aktivit. Podmínkou účasti na tréninku obran je fyzické zvládnutí psa z důvodu bezpečnosti.

11. Psovod je povinen upozornit výcvikáře (vedoucího výcviku) na všechny skutečnosti, které by vedly k narušení plynulého výcviku ( agresivní neovladatelný pes, bojácný pes, háravá fena, nemoc psa, skutečnosti k povaze psa, reakce na střelbu, pes útočící na jiné psy)

12. Při výcviku se psovod (majitel psa) ke psu chová ohleduplně, psa nepřetěžuje, netýrá ho, ani ho neúměrně netrestá. Pokud na kynologickém cvičišti dojde k porušení zákona číslo 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, ve znění pozdějších předpisů, bude tato skutečnost základní kynologickou organizací neprodleně oznámena orgánům činným v této oblasti.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky